Jesteś kierownikiem własnej radości.

Nie potrafimy czytać w myślach. Mężczyźni nie potrafią czytać w myślach kobiet. Kobiety nie potrafią czytać w myślach mężczyzn. Wszystkie kobiety to wiedzą, a mimo wszystko czasem zmuszamy naszych partnerów do domyślania się o co nam chodzi. I niestety panowie muszą zmierzyć się z tym trudnym zadaniem :)
Weźmy na przykład wszystkie rocznice jakie obchodzimy – ile z nas wie, co chciałoby dostać, ale nie dając żadnej wskazówki, każe się domyślać?
Myślimy o pysznych czekoladkach, a dostajemy kwiatek…w dodatku żółty:)
Marzymy o wyjściu do teatru, kina, a dostajemy miejsce przed telewizorem, bo mecz reprezentacji się rozgrywa…
Jak bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy potrafili czytać sobie w myślach..:)
Dlaczego nie potrafimy powiedzieć, tak zwyczajnie i po prostu, czego chcemy?
Nie ukrywajmy swoich pragnień i marzeń. Bo w jaki sposób się one mają urzeczywistniać?
Pamiętaj,to ty jesteś kierownikiem własnego szczęścia, bo tylko ty sam wiesz, co tak naprawdę cię uszczęśliwi. Skup swoje siły na tym, żeby stworzyć dla siebie życie, jakie chcesz. Czasem wymaga ono małych kroczków, aby dojść do celu, ale każdy mały krok tylko przybliża do mety.
Nie miej wygórowanych oczekiwań, zadbaj tylko o swoje potrzeby i pragnienia. Będziesz wtedy zaspokojona.
Pamiętaj: możesz być albo szczęśliwa, albo zrozpaczona, a jedno i drugie wymaga tyle samo wysiłku…:)

Co wybierasz?

Informacje o Longina

Z zawodu pedagog. Po czterdziestce. Ciekawa świata ogromnie. Otwarta i spontaniczna. Kocha zwierzęta. Ceni piękno przyrody, kocha góry i docenia każdą chwilę. Optymistka - strasznie niepoprawna :) To nie ja pokonałam raka - to mój optymizm go pokonał :D Gaduła umiejąca słuchać. Przekonana, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności...Nie bać się życia! :) Organicznie nie znosi chamstwa .
Ten wpis został opublikowany w kategorii Społeczeństwo., W wolnej chwili... i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Jesteś kierownikiem własnej radości.

 1. ~Aneta pisze:

  A ja ide na skróty i mówie co chcem,a czasami pokazuje poprostu palcem.Wszyscy szczęśliwi mąż ma ułatwione zadanie a ja wiem że kupi dobrze i dostane to co chcem.Tak też działam w drugą strone bo inaczej z moim mężem się nie da.

 2. ~kliknij mnie pisze:

  Wiesz, można sparafrazować bohaterkę jednego z filmów Allena. Nie wiem, czego chcę, ale wiem czego nie chcę. To dalej nie rozwiązuje problemu. :)

  • Longina pisze:

   ale to już coś :…”ale wiem czego nie chce”…:)
   Dobry początek.
   Skoro wiem, czego nie chcę to tym samym wiem, czego chcę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>