Kocham życie. Nawet gdy boli.

Nigdy nie staraj się być inny na siłę. Dobrze jest wiedzieć, kim się nie jest, dzięki czemu łatwiej jest być sobą.1450105392799 To ważne.Nie chciejmy nigdy udawać kogoś, kim nie jesteśmy i nigdy nie będziemy. Udawanie męczy, wypala od środka i tworzy człowieka nieszczęśliwego. Dlatego pozwól sobie być tym, kim naprawdę jesteś, a rozpalisz wszystkich i wszystko dookoła.
To, że J E S T E M, ma ogromne znaczenie.
Młoda, zaledwie trzydzieści siedem lat, życie pełne planów i pełne marzeń, dwoje dzieci, mąż. I nagle to wszystko na moment zachwiało się, czułam, że moje JESTEM gdzieś się sypie, rozlatuje, kruszy.
Ale tylko na moment.

Nie było czasu, by użalać się nad sobą. Miałam raka lewej połowy okrężnicy. Wykryty guz w jelicie grubym miał 5 cm, naciekał ściany jelita. Tkanka tłuszczowa okołojelitowa była pokryta nowotworem, w której wykryto również liczne i luźne depozyty raka. Zatory nowotworowe znajdowały się w świetle naczyń krwionośnych. Węzły chłonne, położone najbardziej przyśrodkowo i od naczyń biodrowych, były powiększone, w nich tez były skupiska raka. Rak przerzucił się na jajnik. Węzły chłonne wzdłuż kręgosłupa również zaatakowane były nowotworem.Odegrały jednak swoją rolę, chłonąc komórki raka, chroniąc tym samym moje kości.

Guz rozwinięty w takim stopniu, powodował silne bóle brzucha, bóle głowy, niedrożność, a w konsekwencji wymioty kałem. W wyniku zamkniętego jelita przez nowotwór, wszystko to, co miało zostać wydalone przez odbyt, znajdowało ujście przez buzię.

Wyżej opisane objawy pokazały się dwa tygodnie przed diagnozą.

To wszystko dla mnie było nie do pojęcia. Mam raka?! Tak naprawdę? Ja i rak?
Próbowałam przyzwyczaić się do tej myśli. Oswajać się z nią. Przecież mam dopiero 37 lat! To niemożliwe! Przecież rak jelita grubego to domena osób po pięćdziesiątym, sześćdziesiątym roku życia!
Co ja takiego zrobiłam?! Co zrobiłam źle,że go mam?!

Informacje o Longina

Z zawodu pedagog. Po czterdziestce. Ciekawa świata ogromnie. Otwarta i spontaniczna. Kocha zwierzęta. Ceni piękno przyrody, kocha góry i docenia każdą chwilę. Optymistka - strasznie niepoprawna :) To nie ja pokonałam raka - to mój optymizm go pokonał :D Gaduła umiejąca słuchać. Przekonana, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności...Nie bać się życia! :) Organicznie nie znosi chamstwa .
Ten wpis został opublikowany w kategorii W wolnej chwili... i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>