Konfrontacja z rzeczywistością.

Jest jak jest, trzeba się godzić z rzeczywistością, niż z nią walczyć. Wykryto u ciebie raka, to lecz się, a nie wmawiaj sobie, że kwaśne mleko i koper pomogą…Nie zastanawiaj się, dlaczego akurat ty zachorowałaś, ale podejmij szybkie kroki działania, by leczyć się.
Rzeczywistość. Nasza codzienność.
Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na naszą rzeczywistość – żyjemy w czasach, za którymi nie nadążamy psychicznie.
Chodzą ludzie po ulicach w demonstracjach „za” lub „przeciw”, jedni i drudzy są przekonani, że znają odpowiedź jak dziś żyć, a prawda jest taka, że nie znamy jej. Próbujemy znaleźć sobie odpowiedź na to co tak często nas dotyka – strach, samotność, przerażenie. Kondycja ludzka w dzisiejszych czasach jest bardzo słaba. I wcale nie zapowiada się, że będzie lepiej. Zaczynamy panikować.
Gdy ma się atak paniki, to świat wcale nie wygląda pięknie: jest wtedy strasznie przerażająco, smutno i pusto.
Panika doprowadza do histerii, w której człowiek totalnie nie może dać radę sobie z samym sobą.

Perspektywa kobiety chorej, nasza biologia sprawia, że nasza psychologia, nasza psychika zupełnie inaczej funkcjonuje niż psychika męska…, z jakimi obciążeniami kobieta musi sobie dawać radę i jakie decyzje w życiu musi podejmować – to wiedzą tylko kobiety. Zwłaszcza te naznaczone chorobą „długodystansową”.

Informacje o Longina

Z zawodu pedagog. Po czterdziestce. Ciekawa świata ogromnie. Otwarta i spontaniczna. Kocha zwierzęta. Ceni piękno przyrody, kocha góry i docenia każdą chwilę. Optymistka - strasznie niepoprawna :) To nie ja pokonałam raka - to mój optymizm go pokonał :D Gaduła umiejąca słuchać. Przekonana, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności...Nie bać się życia! :) Organicznie nie znosi chamstwa .
Ten wpis został opublikowany w kategorii W wolnej chwili... i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Konfrontacja z rzeczywistością.

 1. ~Aneta pisze:

  Nigdy nie wiemy i nie bedziemy wiedziec kto nastepny jak w ruskiej ruletce.My kobiety możemy więcej tylko za jaką cene?

  • Longina pisze:

   a nie jest przypadkiem tak, że same podnosimy sobie poprzeczki i chcemy więcej, mocniej, lepiej, szybciej?
   My już nawet nie potrafimy odpoczywać…

 2. ~nasumi pisze:

  co nie oznacza, że ludzie dzisiaj zdrowi umrą później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>