Nowotwór jelita grubego.

W nowotworach tego typu bywa, że choroba długo przebiega bezobjawowo, bezboleśnie, aż w końcu następuje nieoczekiwane tąpnięcie. U młodej osoby nowotwór rozwija się szybko. Im jesteś  – młodszy – tym szybciej, im starszy -  rak wolniej się rozrasta. U mnie rozwijał się 5-8 lat, tak stwierdził lekarz.

Sam rak nie boli.Wywołuje on jedynie objawy, przesyłając nam wiadomość, że coś się dzieje w organizmie.

Od czasu do czasu zabolał mnie brzuch.
Pojawiały się też jego skurcze.
Miałam coraz częstsze wzdęcia, zaparcia, zmienił się rytm wypróżnień, zauważalnie trwał on ponad cztery miesiące.
Był ból przy wypróżnianiu, daremne parcie na stolec i ciągłe poczucie niepełnego wypróżnienia.
Krwawienia z odbytu ( zauważalne dopiero miesiąc przed zdiagnozowaniem guza )
Opadła hemoglobina poniżej 10.
Pojawił się brak łaknienia.
Utrata na wadze ( mój normalny rozmiar to 42, wtedy 36 )
Byłam ciągle zmęczona ( wstawałam zmęczona! )
Częste bóle głowy.
Brak koncentracji.
Ciągłe rozdrażnienie.
Pogorszył się wzrok.

Wcześniejsze złe samopoczucie przypisywałam stresom i nerwom w domu, w pracy, na uczelni. Nie miałam czasu pomyśleć, żeby się przebadać, bo tyyyyyle musiałam przecież zrobić. zawsze jest przecież coś do zrobienia. Przejmowałam się wszystkim dookoła nigdy przy tym nie mając czasu dla siebie.
A wystarczyło tylko pójść do lekarza i zrobić kolonoskopię.
Badanie polega na wprowadzeniu do jelita grubego, przez odbyt, endoskopu, dzięki któremu lekarz może obejrzeć całe światło jelita.
Niektóre przychodnie czy szpitale maja stary sprzęt i wtedy badanie jest bolesne. Jednak są przychodnie, które mają już aparaty nowoczesne i badania wykonuje się bezboleśnie.

Każdemu polecam przychodnie MediCus w Lubinie, na ul.Leśnej. To nowoczesna przychodnia. Nastawiona na to, żeby nic nie bolało.
Raz na dwa lata robię 200 km, żeby właśnie tam przebadać swoje jelito.
NAPRAWDĘ POLECAM TĄ PRZYCHODNIE.

Mój stan wymagał na cito operacji, która trwała dwie godziny. Nie można było czekać, gdyż jelito było naprężone do granic swoich możliwości i w każdej chwili groziło jego pęknięcie, a tym samym rozlanie się treści do otrzewnej.

Badajmy się, kontrolujmy.
Tak naprawdę nie trzeba dużo, tylko zarejestrować się i czekać na swoją kolej.Zadbajmy o siebie.

Informacje o Longina

Z zawodu pedagog. Po czterdziestce. Ciekawa świata ogromnie. Otwarta i spontaniczna. Kocha zwierzęta. Ceni piękno przyrody, kocha góry i docenia każdą chwilę. Optymistka - strasznie niepoprawna :) To nie ja pokonałam raka - to mój optymizm go pokonał :D Gaduła umiejąca słuchać. Przekonana, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności...Nie bać się życia! :) Organicznie nie znosi chamstwa .
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Nowotwór jelita grubego.

  1. ~Lodzia pisze:

    Loniu! Dobrze ze piszesz o swojej chorobie i objawach,bo to może uratować życie wielu osobom,które czytają Twojego bloga. Dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>