Pozytywne nastawienie w chorobie nowotworowej.

Najważniejszym celem, w przypadku chorej osoby na raka, jest otoczenie chorego kompleksową opieką w całym systemie medycznym. Nie tylko podchodzenie do pacjenta częściowo (usuniemy guza, podamy chemię i to wszystko), ale i całościowo (po usunięciu guza dalej jest praca z psychologami nad radzeniem sobie w powrocie do zdrowienia). Pacjent musi czuć się zaopiekowany na każdym poziomie swojego leczenia: pod względem psychicznym, fizycznym, duchowym. To wszystko się łączy i tego nie można rozdzielać. Potrzebne jest to przenikanie między medycyną konwencjonalną, a tak zwaną alternatywną (spotkania terapeutyczne, rozmowy z osobami, które przeszły chorobę i wyzdrowiały).
Ważne, żeby osiągnąć dobrostan psychiczny, duchowy. Dzięki optymistycznemu nastawieniu jest ogromna szansa na wyzdrowienie.
Setki badań, począwszy od poziomu molekularnego, fizycy kwantowi udowodnili, że na poziomie atomowym zupełnie inaczej zachowują się nasze komórki pod wpływem strachu (działają wtedy elektrony), a jeżeli działa na nas miłość, odczuwamy ją (działają na nas fotony). W 2015 roku zostały przeprowadzone badania MESA, które przyglądało się osobom pozytywnym – optymistycznym i negatywnym – pesymistycznym, i obserwowało ich wzorzec myślenia i tym samym wpływ na ich proces zdrowienia. I okazało się, że osoby o pozytywnym wzorcu myślenia mają lepsze te wszystkie parametry biochemiczne:).

Jak to zrobić?

Informacje o Longina

Z zawodu pedagog. Po czterdziestce. Ciekawa świata ogromnie. Otwarta i spontaniczna. Kocha zwierzęta. Ceni piękno przyrody, kocha góry i docenia każdą chwilę. Optymistka - strasznie niepoprawna :) To nie ja pokonałam raka - to mój optymizm go pokonał :D Gaduła umiejąca słuchać. Przekonana, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności...Nie bać się życia! :) Organicznie nie znosi chamstwa .
Ten wpis został opublikowany w kategorii W wolnej chwili..., Zdrowie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Pozytywne nastawienie w chorobie nowotworowej.

 1. ~nasumi pisze:

  wiara, nadzieja i miłość.

 2. ~Magda pisze:

  Wiara,nadzieja , milość. Wiara czyni cuda. Moim zdaniem najważniejsze zaufać Bogu i dać Mu kierować naszym życiem.

  • Longina pisze:

   Też tak uważam – wiara czyni cuda..
   Skoro sie wierzy to znaczy, że pozytywnie jest sie nastawionym.
   Wiara, nadzieja i miłość…
   Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>